SIECI TELEINFORMATYCZNE, WIFI, LAN

Dobrze zaprojektowana sieć teleinformatyczna


jest podstawą infrastruktury firmy, stawiającej na wysoką produktywność swoich pracowników. Sieci stanowią fundament nowoczesnych systemów teleinformatycznych. Wysokowydajna, bezawaryjna oraz bezpieczna sieć ma bezpośredni wpływ na procesy biznesowe w firmie, gwarantując tym samym ich efektywną realizację. Zyskujące na popularności rozwiązanie SD-WAN czyli programowo definiowana sieć WAN pozwala uprościć obsługę i zarządzanie siecią. Poprawne zaprojektowanie infrastruktury sieci LAN, WiFi czy WAN ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia sprawnej komunikacji, zarówno użytkownikom wykorzystującym klasyczne rozwiązania przewodowe, jak i tym korzystającym z sieci bezprzewodowych.

Inwestycja w sieci komputerowe to wydatek, który się opłaci: dzięki możliwości korzystania ze wspólnych urządzeń (drukarek, ploterów, skanerów), ze wspólnego oprogramowania czy też z centralnych baz danych, znacząco redukują się nakłady na infrastrukturę IT w firmie.

Sieci teleinformatyczne, poza wymiernymi korzyściami finansowymi, dają także możliwość wdrażania nowych rozwiązań informatycznych np. systemu pracy grupowej czy elektronicznego obiegu dokumentów, usprawniając przebieg procesów w firmie.

WIFI
WiFi- bezprzewodowa łączność sieciowa. Istotnym elementem jest odpowiednie zabezpieczenie sieci bezprzewodowej (autoryzacja i transmisja). Sieć WiFi wykorzystywana jest zarówno do budowy sieci firmowej (WLAN), jak i do budowania rozległych sieci internetowych (WAN).

Ogromna popularność stawia coraz to większe wymagania co do zasięgu i wydajności połączenia bezprzewodowego, dlatego też istotne jest odpowiednie zaprojektowanie firmowej sieci bezprzewodowej, by każdy z pracowników pracował wydajniej.

Oczywistą zaletą zastosowania firmowej sieci WiFi jest łączność bezprzewodowa, która umożliwia podłączenie do sieci stacji roboczych, laptopów, drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Dzięki temu zyskujemy swobodę i mobilność w biurze. Rozwiązania WiFi są bardzo często używane, poprawiając przy tym wydajność i efektywność pracy.

03LAN
Sieć LAN to lokalna sieć komputerowa łącząca komputery i urządzenia w biurze. Umożliwia współdzielenie zasobów między stacjami roboczymi, serwerami, czy też drukarkami. Całość połączeń obsługiwana jest przez router. Odpowiednio zaprojektowana sieć ułatwia pracę i wymianę informacji w firmie.

Okablowanie strukturalne to nieodzowny element sieci LAN. Projekt i sieć okablowania strukturalnego powinny zapewnić dostęp z każdego punktu klienckiego do sieci komputerowej, telefonii (w tym również telefonii IP, wideokonferencji, CCTV oraz systemów przeciwpożarowych i antywłamaniowych oraz umożliwiać transmisję danych multimedialnych.

Vernity w ramach swoich usług wykonuje zarówno projekty sieci strukturalnych jak i zajmuje się ich kompleksową realizacją. Otrzymujecie Państwo kompleksową usługę projektu i montażu sieci strukturalnej, która zapewni łączność z każdego punktu dostępowego.

04WAN
Sieć WAN jest rozległą siecią komputerową łączącą ze sobą sieci lokalne. W odróżnieniu od sieci LAN, sieć WAN rozciąga się na znacznie większym obszarze. Sieć WAN umożliwia połączenie ze sobą urządzeń rozmieszczonych w znacznej odległości od siebie (województwo, kraj, kontynent, świat). Pozwala oddziałom firmy w innych krajach na korzystanie z zasobów centrali firmy zlokalizowanym w innym kraju.

By wykorzystać zalety sieci WAN niezbędna jest odpowiednia infrastruktura. Vernity dostarczy zarówno sprzęt jak i wykona usługi projektowe i instalacyjne.

Sieci teleinformatyczne

są fundamentem nowoczesnego środowiska informatycznego. Wysokowydajna, bezawaryjna oraz

bezpieczna sieć ma bezpośredni wpływ na procesy biznesowe w firmie, gwarantując tym samym ich efektywną realizację. Poprawne zaprojektowanie infrastruktury LAN, WiFi, SAN czy SD-WAN ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia ciągłości pracy w Twojej firmie.