Tronix Piotr Giza

Downloads

Szybki wybór

instalacja

TroniX Instalator

To co instalujemy w jednym pakiecie.Po prostu pobierz i zainstaluj.

driver booster

Driver Booster

Aktualizator sterowników. Automatycznie skanuj i aktualizuj ponad 6 500 000 sterowników urządzeń. Używać należy z głową i tylko jeśli brak sterowników na stronie producenta.

Polecane programy instalacyjne

Downloads

7-zip_icon

7-ZIP

7-Zip to najlepszy i najpopularniejszy program do kompresji danych, który udostępniony został całkowicie bezpłatnie. Bazuje na własnym formacie 7Z o wysokim współczynniku kompresji, wspierając przy tym wiele innych powszechnie stosowanych formatów takich jak BZIP2, GZIP, TAR, ZIP, RAR, ARJ, CAB, DMG itd.

Adblockplus

ADBLOCK PLUS

Blokuj reklamy na YouTube™, wyskakujące okna i zwalcz złośliwe oprogramowanie! Surfuj po internecie bez irytujących, zaśmiecających ekran reklam! Adblock Plus dla Google Chrome blokuje:
· Banery
· Reklamy na YouTube
· Reklamy Facebooka
· Wyskakujące okna
· Wszystkie inne irytujące reklamy
Adblock Plus jest najpopularniejszym na świecie dodatkiem dla przeglądarek i jest używany przez miliony użytkowników na całym świecie. Jest projektem o otwartym kodzie źródłowym i praca setek wolontariuszy składa się na sukces Adblock plusa na polu automatycznego blokowania denerwujących reklam.

Adobe_Reader

ADOBE READER

Oprogramowanie Adobe Acrobat Reader DC stanowi ogólnoświatowy standard niezawodnych, bezpłatnych narzędzi do wyświetlania i drukowania dokumentów PDF oraz dodawania do nich komentarzy. Teraz program ten został połączony z chmurą Adobe Document Cloud, dzięki czemu ułatwia pracę na wielu komputerach i urządzeniach mobilnych. Jest to jedyna przeglądarka, która może wyświetlać i interaktywnie obsługiwać wszystkie rodzaje zawartości dokumentów PDF, w tym również formularze i multimedia.

anyburn

ANYBURN

AnyBurn to bardzo prosty, lekki, a przy tym również darmowy program przeznaczony do nagrywania płyt CD, DVD i Blu-Ray, który dostępny jest także w formie przenośnej (portable). Program kierowany jest w główniej mierze do mniej doświadczonych użytkowników, którzy niekoniecznie posiadają wydajne komputery, a chcieliby w domowym zaciszu nagrywać na nośniki optyczne swoje dokumenty, multimedia itp. AnyBurn dysponuje narzędziami, z pomocą których utworzymy, a następnie wypalimy na płycie najpopularniejsze kompilacje zawierające dowolne dane, stworzymy lub nagramy na płytę obrazy dysków w powszechnie stosowanych formatach (ISO, BIN, CUE, MDF, MDS, BWI, NRG, C2D, DMG, IMG oraz VMDK, VHD, VDI itp.) czy też skopiujemy „w locie” dane z jednego nośnika na inny.

AnyDesk

Wydajne Oprogramowanie AnyDesk do Pulpitu Zdalnego umożliwia udostępnianie Pulpitu bez opóźnień, stabilną Kontrolę Zdalną oraz szybką i bezpieczną Transmisję Danych między urządzeniami.

AnyDesk to program do obsługi zdalnego pulpitu. Pozwala na nawiązanie zdalnego połączenia z drugim komputerem w celu wsparcia klienta lub zdalnej pracy. Zdalny dostęp do komputera pozwala na profesjonalną obsługę klienta i szybkie rozwiązywanie awarii z dowolnego miejsca. Jest to również świetne rozwiązanie do nawiązania z domu połączenia z firmowym komputerem lub drukarką.

AnyDesk Standard obejmuje:
- dostęp dla 20 użytkowników
- 1 sesję jednocześnie (możliwość dokupienia do 19 sesji)
- instalację licencji na trzech urządzeniach
- 500 urządzeń przypisanych do konta, z którymi można nawiązać nienadzorowany dostęp

artlantis

ARTLANTIS 2021

Prezentujemy najnowocześniejszy silnik renderujący Artlantis 2021, który umożliwia uzyskiwanie fotorealistycznych obrazów – w sposób bardzo prosty i niezwykle sprawny. Jest on w stu procentach kompatybilny z najnowszą wersją oprogramowania SketchUp Pro – dzięki temu zapewni Ci bezproblemową i efektywną pracę! Kupując Artlantis 2021 w e-tronix.pl otrzymasz komercyjną wersję programu Artlantis 2021 z licencją dożywotnią na 1 stanowisko komputerowe. Artlantis jest kompatybilny z ArchiCAD, Revit, Rhino oraz SketchUp.

ccleaner

CCLEANER

CCleaner to najlepsze narzędzie do czyszczenia komputera. Program chroni Twoją prywatność oraz przyśpiesza Twój komputer i zwiększa jego bezpieczeństwo. Szybszy komputer Twój komputer działa wolno? Z biegiem czasu na komputerze gromadzą się nieużywane pliki i ustawienia, które zajmują miejsce na dysku i spowalniają działanie urządzenia. CCleaner usuwa te pliki i pozwala natychmiast przyśpieszyć działanie komputera. Bezpieczniejsze przeglądanie Reklamodawcy i strony internetowe śledzą Twoje zachowanie w Internecie przy użyciu plików cookie, które pozostają na komputerze. CCleaner czyści historię wyszukiwania przeglądarki i usuwa pliki cookie, dzięki czemu przeglądasz Internet prywatnie i anonimowo. Mniej błędów i awarii Z biegiem czasu w rejestrze może się pojawić sporo błędów i uszkodzonych ustawień, które mogą powodować awarie. Opatentowana funkcja czyszczenia rejestru programu CCleaner pozwala je usunąć i zwiększyć stabilność komputera. Szybsze uruchamianie Wiele programów jest niezauważalnie uruchamianych w tle w czasie włączania komputera. Program CCleaner pozwala wyłączyć niepotrzebne programy, by przyśpieszyć działanie komputera, ułatwić pracę i uprzyjemnić grę.

BIMestiMate2

BIMestiMate

BIMestiMate (Dawniej Zuzia) jest innowacyjnym systemem do kosztorysowania robót budowlanych, budowlano – montażowych, instalacyjnych, drogowych i telekomunikacyjnych. Program umożliwia przeniesienie z wirtualnego modelu budowli do kosztorysu, przedmiarów i ich szybką wycenę na dowolnym etapie projektu.

Funkcjonalność programu obejmuje m.in.:
• Czytanie modeli wirtualnych w formacie IFC 2x3
• Operacje geometryczne – obroty, przesunięcia, zbliżenia, cięcia płaszczyzn
• Wizualizację ze zmienną przeźroczystością
• Prezentację modelu wraz z drzewkiem strukturalnym zgodnie z opracowanym projektem dla wszystkich branż, z uwzględnieniem rodzajów instalacji
• Prezentację wybranych elementów drzewka
• Odcięcie części modelu
• Odrzucenie wybranych elementów modelu
• Obliczenie przedmiarów elementów
• Przedmiarowanie i opracowanie wyceny kosztorysowej
• Opracowanie harmonogramu na podstawie wycenionego kosztorysu
Czytaj więcej...

Autodesk

DWG TRUEVIEW

Bezpłatne narzędzie firmy Autodesk do przeglądania projektów zapisanych w formacie DWG i DXF. Program został zbudowany na silniku AutoCAD-a i umożliwia wygodne przeglądanie plików z projektami – również w trybie 3D, z obsługą komend 3D Orbit, a także pozwala na drukowanie czy plotowanie projektów z możliwością wyboru skali, tak samo jak AutoCAD. Dzięki zastosowaniu tych samych mechanizmów i narzędzi do wyświetlania co w programie AutoCAD, DWG TrueView zapewnia doskonałą wierność obrazu zarówno na monitorze, jak i na wydruku. Oferuje wsparcie dla obiektów z produktów takich jak Autodesk Building Systems czy Autodesk Architectural Desktop. Oprócz funkcji przeglądania i wydruku plików DWG i DXF, program daje dodatkowo możliwość ich eksportu (opublikowania) do kompaktowego formatu DWF.
Ważne
Do poprawnego działania programu wymagany jest pakiet Microsoft .NET Framework 4.0 Program DWG TrueConvert jest obecnie dostępny jedynie jako komponent towarzyszący DWG TrueView.

jpk-vat

e-mikrofirma

Darmowa aplikacja e-mikrofirma przeznaczona jest dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Aplikacja umożliwia wystawianie faktur krajowych, zapisywanie faktur zakupu i tworzenie ewidencji VAT, które pozwolą w przyszłej wersji aplikacji na generowanie, walidację, szyfrowanie, podpisywanie i przesyłanie Jednolitych Plików Kontrolnych (JPK) do systemu Ministerstwa Finansów.
Do uruchomienia aplikacji potrzebny jest komputer wyposażony w system Windows 7 lub nowszy w wersji 32-bitowej, lub 64-bitowej, z zainstalowanym środowiskiem Java w wersji 1.8.0_151, lub wyższej.
Wśród stawek podatkowych użytkownik ma do wyboru obowiązujące stawki: 23%, 8%, 5%, 0%, NP – oznaczającą sprzedaż niepodlegającą opodatkowaniu, ZW – oznaczającą sprzedaż zwolnioną z opodatkowania, OO_23% oraz OO_8% wartości te należy wybrać dla pozycji, dla której ma być zastosowany mechanizm Reverse Charge (tzw. odwrotne obciążenie).

firefox

FIREFOX

Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Aplikacja świetnie radzi sobie z nowoczesnymi standardami internetowymi, zapewniając wsparcie dla HTML5 i CSS3, a także szybko renderując witryny. Jest to jednocześnie program, który dba o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników, a także pozwala na znaczne rozszerzenie swojej funkcjonalności za pomocą darmowych dodatków. Firefox w przeciwieństwie do Chrome i Internet Explorera pozwala na znacznie większe dopasowanie programu do potrzeb użytkownika. Program po instalacji oferuje najważniejsze funkcje przydatne podczas codziennego korzystania z Internetu. Firefox, posiada intuicyjny interfejs, oferuje możliwość przeglądania stron w kartach oraz blokowania wyskakujących okien. Przeglądarka posiada wbudowane mechanizmy sprawdzania pisowni tekstu wprowadzanego przez użytkownika na stronach internetowych. W przeglądarkę został wbudowany menadżer pobierania plików, umożliwiający wznowienie pobierania pliku w przypadku zerwania połączenia internetowego. Firefox zapewnia wysoką zgodność z HTML5 i CSS3, wspiera także połączenia HTTP/2. Dzięki przesyłanym przez Mozillę informacjom chroni użytkownika przed fałszywymi stronami internetowymi. Aplikacja integruje się z funkcjami interfejsu Windows (np. wskaźnik pobierania pliku), pozwala także na skorzystanie z wbudowanych, bogatych opcji przeznaczonych dla twórców stron internetowych. Dzięki Firefoksowi nie tylko przeglądniemy strony, ale także stworzymy zupełnie nowe. Firefox posiada system izolacji procesów, dzięki któremu awaria dodatkowych wtyczek (np. Flash) nie powoduje utraty danych i zamknięcia całej przeglądarki. Skorzystać możemy także z funkcji zaawansowanego grupowania kart (Panorama) i wbudowanego komunikatora głosowego Hello. Od pewnego czasu użytkownicy Firefoksa mogą dodatkowo używać zintegrowanych usług internetowych jak choćby magazynu do przechowywania stron Pocket. Programiści Mozilli postawili na aktywny udział użytkowników w rozwoju. Powstała dzięki temu ogromna ilość rozszerzeń oraz tematów wizualnych. Na stronie dodatków użytkownik może znaleźć rozszerzenia pogrupowane na kategorie tematyczne. Wśród ciekawszych rozszerzeń można znaleźć te związane z obsługą gestów myszy, sprawdzaniem stanu kont pocztowych oraz czytników RSS czy akceleratory pobierania plików. Dzięki rozbudowanym rozszerzeniom użytkownik jest w stanie spersonalizować przeglądarkę, w stopniu nieosiągalnym dla osób korzystających z Google Chrome.

Foobar2000

FOOBAR2000

foobar to program autorstwa Petera Pawlowskiego, współtwórcy WinAmpa, który zrezygnował ze współpracy z NullSoftem. foobar cieszy się opinią programu o rewelacyjnej jakości odtwarzanego dźwięku. Główną cechą wyróżniającą program z „tłumu” jest zastosowane w nim wewnętrzne przetwarzanie danych realizowane na 64 bitach z konwersją na sygnał 16/24 bitowy wyjściowy z ditherem (odpowiednio dobranym szumem poprawiający wrażenia odsłuchowe). Stratne formaty dekodowane są do 32bit, więc nie zachodzi obcinanie dużych wartości sygnału. Obsługuje formaty: MP3, MP2, Musepack, Ogg Vorbis, WAV, AIFF, VOC, AU, SND, CDDA, MPEG-4 AAC, FLAC, Monkey’s Audio, WavPack, Speex, Mod, SPC. Oferuje wsparcie dla mediów strumieniowych, ujednolicanie głośności utworów, edycję tagów, zapis płyt audio CD oraz konwersję formatów. Dźwięk może być odtwarzany poprzez WaveOut, DirectSound, DirectSound 2 oraz Kernel Streaming.

GG Gadu-Gadu

Kultowy polski komunikator w nowej odsłonie. Jeszcze szybszy, jeszcze bezpieczniejszy, jeszcze lepiej zaprojektowany.
GG jest uniwersalne
Na telefonie, w komputerze, w przeglądarce. W domu, w pracy, w podróży. Wszędzie i na każdym urządzeniu. Dla młodzieży, dorosłych, seniorów, właścicieli firm.
GG pomaga dbać o relacje oraz tworzyć nowe – dzięki możliwości losowania rozmówcy.
GG jest bezpieczne
Twoje rozmowy są szyfrowane i nikt niepowołany nie pozna ich treści. To, co piszecie, zostaje między Wami. Kiedy napiszesz „kot”, nie zobaczysz reklamy karmy.
Z Twojej firmy nie wypłyną jej tajemnice handlowe. Troszczymy się o to, żeby rozmowy na GG były dyskretne.
GG ma misję
Naszą misją jest zbliżanie ludzi dzięki wspieraniu ich codziennej komunikacji. Im lepsza komunikacja, tym lepsze relacje – prywatne i biznesowe.
Lepsze relacje to lepszy świat. Zmieniaj go z nami. #poGGadajmy

gimp

GIMP

GIMP jest popularnym narzędziem przetwarzania grafiki cyfrowej i zdjęć umieszczanych w Internecie. Można przy jego użyciu tworzyć grafikę i logo, zmieniać rozmiary i wycinać fragmenty zdjęć, dokonywać różnych operacji na kolorach, łączyć obrazy stosując warstwy, oraz dokonywać konwersji różnych formatów plików graficznych. Interfejs GIMP-a opiera się na aktywnym używaniu wszystkich przycisków myszy oraz na otwieraniu ogromnej ilości okien, co widać na zamieszczonych powyżej obrazkach. GIMP jest wolnym oprogramowaniem, rozprowadzanym na licencji GNU GPL, co jest jego wielkim atutem w porównaniu do innych programów graficznych. Jego zwolennicy porównują go do płatnego Paint Shop Pro czy nawet do narzędzia profesjonalistów, Adobe Photoshop. Dzięki filtrom możliwości programu są znacznie rozszerzone.

gofin

GOFIN

W serwisie internetowym DRUKI Gofin (druki.gofin.pl) udostępniamy ponad 3000 formularzy oraz pism przydatnych w pracy i życiu codziennym. Aktualnie serwis druki.gofin.pl zawiera ponad 2700 druków aktywnych w formacie programu DRUKI Gofin, umożliwiającym m.in. zapisanie wypełnionych formularzy, wygenerowanie plików JPK oraz wysyłkę druków w systemie e-Deklaracje. Naszą bazę druków i umów stale uzupełniamy i aktualizujemy w oparciu o najnowsze przepisy prawa. Formularze dostępne są w kilku formatach do wyboru (aktywny druk GOFIN, aktywny druk GOFIN w systemie e-Deklaracje, nieaktywny druk PDF, druk DOC). Szybki dostęp do poszukiwanego formularza można uzyskać za pomocą wyszukiwarki lub podziału tematycznego.

Google_Chrome

GOOGLE CHROME

Szybsze przeglądanie, jeszcze więcej możliwości Przeglądając internet, zawsze masz jakiś cel. Czasem jest to jakaś drobnostka, innym razem pracujesz lub grasz. Technologia i szybkość działania Chrome pozwolą Ci znaleźć to, czego szukasz, i robić to, co chcesz. Inteligentne rozwiązania Google pomagają robić wszystko, co chcesz Chrome ma wszystko, co pozwala w pełni wykorzystywać możliwości internetu – pokazuje odpowiedzi na pasku adresu, pozwala tłumaczyć jednym kliknięciem i personalizuje artykuły do czytania na telefonie.
Zabezpieczenia Chrome to Twoje supermoce Nie wiesz, jakie niebezpieczeństwa czyhają na Ciebie w sieci? Nie musisz. Chrome automatycznie chroni Cię przed zagrożeniami takimi jak wyłudzanie informacji czy niebezpieczne strony.
Rób, co chcesz, gdziekolwiek jesteś Chrome działa w każdym systemie operacyjnym i na dowolnym urządzeniu. Możesz na przykład przejść z laptopa na telefon, dostosować przeglądarkę w dowolny sposób i kontynuować pracę.

hangouts

HANGOUTS

Aplikacja Hangouts na Chrome została wycofana. Przełącz się na rozszerzenie Hangouts do Chrome. Aplikacja Hangouts pozwala czatować oraz prowadzić rozmowy wideo i głosowe za darmo. W nowej aplikacji przeznaczonej na komputery z Chrome OS lub Windows znajdziesz wszystkie najfajniejsze funkcje Hangouts. Dzięki aplikacji pozostaniesz w ciągłym kontakcie ze znajomymi, niezależnie od urządzeń, z których korzystają.
Co nowego w aplikacji Chrome Hangouts:
– Zalety aplikacji natywnej. Hangouts działa w tle, a o nowych wiadomościach i połączeniach informuje za pomocą animowanych powiadomień. Aplikację możesz uruchomić w menu Start, przypiąć do paska zadań i przełączać na inne aplikacje skrótem Alt+Tab.
– Awatary zawsze na wierzchu. Awatary znajomych na ekranie są animowane i zawsze pozostają na wierzchu, dzięki czemu nie przegapisz

Inkscape

INKSCAPE

Inkscape to bezpłatny, otwartoźródłowy program do tworzenia i edycji grafiki wektorowej z możliwością pracy na warstwach. Program ma elastyczny interfejs, który powinien zadowolić użytkowników z różnych branż i na różnych poziomach zaawansowania. W odróżnieniu od innych programów tego typu, Inkscape nie korzysta z własnego formatu zapisu grafik. Na potrzeby programu zaadoptowany został format Scalable Vector Graphics (SVG), opracowany przez W3C, bazujący na języku XML. Inkscape jest projektem osób, które wcześniej tworzyły Sodipodi. Do rysowania Inkscape może wykorzystać klasyczne narzędzia, które znajdziemy w wielu podobnych programach, jak linie odręczne, łamane, krzywe Beziera, narzędzia do kaligrafii, podstawowe kształty parametryczne (także losowe) i narzędzia tekstowe. Można tu także osadzać bitmapy jako części projektu i „klonować” parametry obiektów. Nie zabrakło możliwości sterowania parametrami linii, jak wzory, zakończenia i kształty zagięć. Inkscape pozwala pracować w przestrzeniach RGB, CMYK, HSL i korzystać z systemu dopasowania barw (CMS). Do wypełnień można stosować bitmapowe i wektorowe desenie, wielokrokowe gradienty i bogatą kolekcję kreskowań. Manipulacje obiektami pozwalają na zmianę kształtu obiektów na wiele sposobów, w tym operacje Boole’a na ścieżkach, upraszczanie i konwertowanie na ścieżki tekstu i bitmap. Obraz jest renderowany z pełnym antyaliasingiem w czasie rzeczywistym. Obrazy można zapisywać jako SVG (i edytować także kod XML) lub jako PNG z obsługą przezroczystości, OpenDocument, DXF, SK1, PDF, EPS, PostScript i wielu innych.

Irfanview

IRFANVIEW

IrfanView to szybka i ciesząca się bardzo dużą popularnością przeglądarka plików graficznych o bardzo rozbudowanych możliwościach. Program pozwala przejrzeć zarówno pliki graficzne w wielu formatach, w tym pliki RAW z wielu aparatów cyfrowych, ikony z plików wykonywalnych i bibliotek, wielostronicowe TIFF-y, jak i multimedialne, a nawet płyty Video CD. IrfanView posiada także podstawowe narzędzia do katalogowania plików, podstawowej obróbki grafiki i konwersji plików (również zautomatyzowanej). Znajdziemy tu rownież elementarne funkcje do malowania, kształty wektorowe i możliwość wypoziomowania zdjęcia. Ponadto program umożliwia współpracę ze skanerem, dokonywanie zrzutów ekranowych i przygotowywanie wygaszaczy (SCR) z pokazem slajdów. Obsługiwać go można myszą, za pomocą skrótów klawiszowych i z linii poleceń.

ITunes_logo

ITUNES

iTunes to aplikacja stworzona przez Apple, obowiązkowa pozycja dla posiadaczy wszelkich urządzeń przenośnych tej firmy i ciekawa propozycja dla pozostałych użytkowników poszukujących odtwarzacza multimedialnego. W kombajnie multimedialnym, jakim jest iTunes, możemy odtwarzać muzykę, słuchać radia sieciowego, nagrywać płyty CD, katalogować nagrania, konwertować pliki audio, a także kupować oraz pobierać utwory muzyczne i wideo za pośrednictwem sklepu iTunes Music Store (uruchomionego niedawno również w Polsce). W sklepie tym zebranych jest ponad 20 mln utworów, co w połączeniu z ogromną populacją użytkowników iPodów i iPhone’ów czyni go największym i najpopularniejszym muzycznym sklepem internetowym na świecie. Dodatkowo za pośrednictwem funkcji Home Sharing możemy udostępnić użytkownikom w tej samej sieci naszą bibliotekę multimediów iTunes, także do odtwarzania z poziomu urządzeń typu iPod czy iPhone. Dzięki funkcji Genius iTunes podpowie nam, jaka inna muzyka mogłaby nam się spodobać bazując na naszych dotychczasowych preferencjach. Do niedawna iTunes był jedynym sposobem aktywacji nowo zakupionych urządzeń przenośnych Apple. Poczynając od piątej wersji mobilnego systemu iOS to się zmieniło i możliwe jest aktywowanie, jak i synchronizacja urządzenia bez podłączania do komputera. Mimo tego iTunes nadal oferuje te same możliwości, między innymi także wykonuje kopię zapasową całego urządzenia (iPhone’a, iPoda czy iPada). Po podłączeniu do usługi iCloud z kolei możliwe jest pobieranie i zarządzanie utworami, książkami, zdjęciami, aplikacjami i wszelkimi innymi dokumentami przechowywanymi w „chmurze” Apple. iTunes udostępnia także opcje zarządzania kontem Apple ID oraz urządzeniami skojarzonymi z naszym profilem.

java

JAVA

Technologia Java umożliwia pracę i rozrywkę w bezpiecznym środowisku cyfrowym. Uaktualnienie oprogramowania Java do najnowszej wersji zwiększa bezpieczeństwo systemu, gdyż starsze wersje nie zawierają najnowszych aktualizacji w zakresie zabezpieczeń. Dzięki oprogramowaniu Java można uczestniczyć w grach online, prowadzić rozmowy z ludźmi z całego świata, obliczać oprocentowanie kredytu, oglądać trójwymiarowe obrazy i wykonywać wiele innych działań.
Co to jest Java? Java jest technologią wykorzystywaną do tworzenia aplikacji, które czynią Internet bardziej atrakcyjnym i użytecznym. Java to nie to samo co JavaScript, będący prostą technologią stosowaną do tworzenia stron internetowych i działającą tylko w przeglądarce. Java pozwala grać w gry, wysyłać zdjęcia, prowadzić czaty, uczestniczyć w wirtualnych podróżach oraz korzystać z różnych usług, takich jak szkolenia online, bankowość internetowa czy interaktywne mapy. Jeśli w systemie nie jest zainstalowane oprogramowanie Java, to wiele aplikacji i serwisów internetowych nie będzie po prostu działać. Domyślnie Java automatycznie powiadamia o dostępności nowych wersji do zainstalowania. Chcąc być na bieżąco i zapewniać bezpieczeństwo komputera, zdecydowanie powinno się akceptować i instalować aktualizacje. Jeśli w komputerze z systemem Windows pojawi się powiadomienie o aktualizacji oprogramowania Java, a nie pamiętamy, abyśmy je kiedykolwiek pobierali lub instalowali, to prawdopodobnie zostało ono dostarczone wraz z nowym komputerem.
Oprogramowanie Java lub środowisko wykonawcze Java może również występować pod nazwą Java Runtime, Runtime Environment, Runtime, JRE, Java Virtual Machine, maszyna wirtualna Java, Java VM, JVM, VM, wtyczka Java, Java Plug-In, dodatek Java lub Java Download.

k-lite-codec-pack

K-LITE CODEC PACK

Pakiet K-Lite Codec Pack to zbiór kodeków VFW/ACM, filtrów DirectShow (m.in. LAV i ffdshow) i wielu innych narzędzi umożliwiających odtwarzanie najróżniejszych formatów plików audio i wideo. Dzięki niemu będziemy w stanie obejrzeć na komputerze niemalże każdy film, także te z napisami.

koala_ratownik

KOALA RATOWNIK

Program do odzyskiwania zapomnianego hasła w aplikacji Płatnik. Program Koala Ratownik pomaga w przypomnieniu sobie hasła administratora programu Płatnik oraz hasła dostępu do bazy danych. Nie możesz uruchomić „Płatnika” bo zapomniałeś hasła do bazy programu Płatnik? Nie możesz uruchomić „Płatnika” z użyciem starej bazy danych bo nie pamiętasz hasła dostępu do niej? Jesteś załamany bo autorzy programu Płatnik twierdzą że hasła nie możesz Płatnik – niezbędnik dla firm Bezpłatny program”Płatnik” przeznaczony dla firm w celu tworzenia, weryfikacji i wysyłania dokumentów rozliczeniowych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych może przyczynić się do niemiłej niespodzianki w przypadku gdy zapomnisz hasła. Jeśli właśnie doświadczyłeś tego problemu, bo zapomniałeś hasła administratora, nie masz pojęcia jak je odzyskać, albo nie wiesz jaki jest sposób aby dostać się do starej bazy danych i czujesz się zakłopotany całą sytuacją, to Koala Ratownik przyjdzie Ci na ratunek.

Kopia-zapasowa-i-synchronizacja

KOPIA ZAPASOWA I SYNCHRONIZACJA

Twórz kopie zapasowe plików z komputera, aparatu lub kart SD i zapisuj je w chmurze. Korzystaj ze swoich plików na dowolnym urządzeniu lub komputerze przy użyciu Dysku Google i wyświetlaj swoje zdjęcia w Zdjęciach Google. Dostęp do Dysku Google na telefonie i tablecie Pobierz aplikację Dysk Google, aby mieć dostęp do wszystkich plików ze swoich urządzeń z Androidem oraz iOS.

kir

KIR SZAFIR

KIR jest jedynym w Polsce centrum certyfikacji o tak znaczącym doświadczeniu w dziedzinie infrastruktury klucza publicznego. Od wielu lat nasze certyfikaty wykorzystywane są do uwierzytelnienia transakcji przesyłanych w systemie rozliczeń międzybankowych Elixir. Technologię podpisu elektronicznego w systemie rozliczeń międzybankowych Elixir wykorzystujemy już od 1993 roku. Dlatego wpisanie do rejestru i otrzymanie zaświadczenia certyfikacyjnego traktujemy jako potwierdzenie zaufania pokładanego w KIR jako instytucji od lat kojarzonej z bezpieczeństwem i niezawodnością rozliczeń międzybankowych. Zgromadziliśmy wiedzę, którą teraz z powodzeniem wykorzystujemy, świadcząc usługi certyfikacji kluczy w ramach Centrum Obsługi Podpisu Elektronicznego Szafir.

Nasze zalety to:
Wieloletnie doświadczenie
Rozległa sieć placówek
Elastyczna oferta
Umocowanie prawne
Szafir stanowi znak towarowy zarejestrowany i chroniony na rzecz Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.

LibreOffice

LIBREOFFICE

LibreOffice jest potężnym pakietem biurowym i następcą OpenOffice. Czytelne i wszechstronne narzędzia pozwolą Ci na wykorzystanie Twojego potencjału w pracy biurowej i własnych projektach. Na pakiet LibreOffice składa się kilka programów, które razem tworzą najlepsze wolne i darmowe rozwiązanie na rynku, a dzięki silnej społeczności stają się one lepsze z każdą wydaną wersją.

Darmowy pakiet biurowy
LibreOffice 6: od lat bezkonkurencyjny wśród wolnych i darmowych pakietów biurowych. Wykorzystaj swój potencjał zbudowany na bazie ponad dwóch dekad rozwoju

LibreOffice jest wolnym oprogramowaniem. Jego rozwój jest możliwy dzięki ochotnikom wnoszącym swoje pomysły i talent. Tworzymy dzięki temu pakiet biurowy używany przez ludzi na całym świecie.

mks_rp

Mała Księgowość Rzeczpospolitej

Mała Księgowość Rzeczpospolitej to prosty w obsłudze program dla biur rachunkowych, obsługujących małe i średnie firmy oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.
Umożliwia sprawne wprowadzanie danych księgowych, rozliczenia podatku dochodowego, prowadzenie ewidencji oraz bezpieczne przechowywanie wszystkich dokumentów.
Do wyboru masz trzy wersje Małej Księgowości Rzeczpospolitej. Swój wybór uzależnij od tego, ile firm rozliczasz.
Program Mała Księgowość Rzeczpospolitej jest dostępny dla użytkowników systemu Windows 7/8/10 oraz XP/Vista.

teams

Microsoft Teams

Usługa Microsoft Teams dla wszystkich Nieważne, czy wybierzemy czat, rozmowy, czy wideo, wszyscy możemy rozmawiać w dowolnym momencie, dzięki czemu wszyscy pozostajemy w kontakcie.
Twoje dokumenty, zdjęcia, filmy, historia czatów i notatki ze spotkań są zawsze dostępne, dzięki czemu współpraca jest łatwiejsza.
Skonfiguruj w przestrzeni swojego zespołu wszystkie potrzebne aplikacje, aby móc w niej pozostać bez potrzeby przełączania się między różnymi środowiskami.
Czat
Udostępniaj swoją opinię i baw się wspólnie ze swoim zespołem. Wysyłaj GIF-y, nalepki i emoji w czacie grupowym lub w wiadomościach do jednego odbiorcy.
Spotkania
Błyskawicznie przechodź z czatu grupowego do konferencji wideo jednym dotknięciem przycisku. Zespoły składające się z od dwóch do 10 000 osób mogą spotykać się w jednym miejscu — z dowolnego miejsca.
Połączenia
Nawiązuj i odbieraj połączenia bezpośrednio w usłudze Microsoft Teams, korzystając z zaawansowanych funkcji, takich jak rozmowy grupowe, poczta głosowa w chmurze i przełączanie połączeń.
Współpraca
Łatwo znajduj, udostępniaj i edytuj pliki w czasie rzeczywistym za pomocą znanych aplikacji, takich jak Word, PowerPoint i Excel — wszystko to możesz robić w usłudze Microsoft Teams.

ms_office

Microsoft Office

Microsoft Office to pakiet biurowy stworzony przez firmę Microsoft. W jego skład wchodzi kompletny zestaw narzędzi przeznaczony zarówno dla użytkowników domowych jak i wymagających firm:
- Word - edytor tekstu
- Excel - arkusz kalkulacyjny
- PowerPoint - narzędzia do tworzenia prezentacji
- OneNote - notatnik
- Outlook - rozbudowany klient poczty
- Access - aplikacja do obsługi baz danych
- Publisher - narzędzia dla DTP i tworzenia formularzy.
Microsoft Office to najpopularniejszy na świecie pakiet biurowy wykorzystywany przez użytkowników domowych, liczne instytucje, a także firmy każdej wielkości. Pakiet ten oferuje zestaw narzędzi, dzięki którym możliwe jest wykonanie niemalże każdego zadania związanego z dokumentami i powiązanymi z nimi danymi. Dodatkowymi jego atutami jest coraz lepsze wsparcie dla interfejsu dotykowego, a także integracja z chmurą internetową OneDrive oferowaną przez firmę Microsoft i pozwalająca na synchronizację dokumentów.
Pobieranie pakietu office
Aktywacja pakietu office

naps2

NAPS2 (NOT ANOTHER PDF SCANNER 2)

NAPS2 to program do wygodnego skanowania dokumentów i zapisywania ich w formacie PDF lub graficznych. Wykorzystywane są przy tym profile użytkownika, które pozwalają na zdefiniowanie wygodnych dla nas ustawień pod unikalną nazwą, dzięki czemu podczas tworzenia kolejnych stron dokumentu nie musimy korzystać z takich samych ustawień jakości, skalowania czy nawet urządzenia, w przypadku, gdy dysponujemy kilkoma skanerami lub urządzeniami wielofunkcyjnymi. Program jest bardzo prosty w obsłudze, ponieważ wszystkie opcje zostały w nim logicznie rozmieszczone, a sam interfejs stworzony głównie z myślą o wygodzie użytkowania. Nie znajdziemy w nim wymyślnych kolorów skórek, za to chętnie skorzystamy zapewne z inteligentnej wstążki, której narzędzia chowają się na dodatkowej liście, w przypadku, gdy zbyt mocno pomniejszymy okno aplikacji. Skanowanie nowego pliku odbywa się w kilku prostych krokach. Na początku należy wybrać odpowiedni profil skanowania (jeżeli korzystamy z programu po raz pierwszy, konieczne będzie utworzenie pierwszego profilu). W jego ustawieniach możemy wybrać konkretne urządzenie wejściowe oraz sprecyzować parametry skanowania. Nadana profilowi nazwa wyświetlana będzie na ich liście, co ułatwi ich wybór przy ponownym skanowaniu.

Naciśnięcie przycisku skanowania uruchomi odpowiednie urządzenie i wyświetli miniaturę stworzonego dokumentu na polu głównego okna programu. Aby wyeksportować stworzone strony dokumentu do zewnętrznego pliku, należy skorzystać z dedykowanych ikon na wstążce. Z ich poziomu dostaniemy się do kreatora PDFów, jak również zapiszemy strony w dokumentach graficznych (dostępny jest zapis do jednego z kilku najpopularniejszych formatów).

norton

NORTON

Norton AntiVirus to jeden z najpopularniejszych programów antywirusowych na świecie. Program charakteryzuje wyjątkowo prosty interfejs, automatyczne pobieranie aktualizacji z bieżąco uaktualnianymi definicjami wszystkich znanych wirusów, integracja z najpopularniejszymi programami pocztowymi, możliwość kwarantanny plików, których nie udaje się naprawić, ochrona przez złośliwym apletami Java i ActiveX oraz oprogramowaniem szpiegującym (spyware).

Dodatkowo Norton AntiVirus posiada możliwość personalizacji ustawień bezpieczeństwa, automatyczną analizę niebezpiecznego oprogramowania oraz funkcje anty-phishingowe.

Najnowsza edycja wprowadza system ochrony Quorum, opierający się na analizie reputacji wraz z inteligentnym systemem kontrolnym, który w zależności od potrzeb wybierze jedną z metod ochrony. Ponadto wprowadzono nową wersję behawioralnego systemu do zwalczania szkodliwego oprogramowania – SONAR, nowe wskaźniki zagrożeń – system Autopsy, a moduł antyspamowy wyposażony został w mechanizm zaczerpnięty z serwisu Symantec Brightmail, który zapewnia użytkownikom domowym ochronę klasy korporacyjnej o znacznie wyższej skuteczności.

notepad++

NOTEPAD++

Notepad++ jest bardzo dobrym, darmowym edytorem kodów źródłowych. Projekt bazuje na potężnym komponencie edytora tekstu – Scintilla. Aplikacja jest napisana w C++, czystym Win32 Api i STL dzięki czemu działa wydajniej, a wielkość pliku jest bardzo mała. Program obsługuje następujące języki: C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, JavaScript, RC resource file, makefile, ASCII pliki art (rozszerzenia .nfo , screenshot1, screenshot2), doxygen, pliki INI, pliki BATCH, ASP, VB/VBS źródła plików, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, TCL, Assembler, Ruby, Lisp, Scheme, Properties, Diff, Smalltalk, Postscript i VHDL.
Ważne!
Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu. Od wersji 7.6.5 programo Notepad++ nie jest podpisywany certyfikatem. Zamiast tego jego autentyczność potwierdza sygnatura GPG. Sygnatury dla odpowiednich plików instalatora znajdują się na stronie programu.

omada

OMADA SOFTWARE CONTROLLER

Oprogramowanie do centralnego zarządzania
Monitorowanie setek urządzeń EAP i zarządzanie nimi z jednej lub z wielu lokalizacji
Dostęp z chmury umożliwiający zarządzanie z dowolnego miejsca i o dowolnej porze
Możliwość konfiguracji i automatycznej aktualizacji ustawień sieci bezprzewodowej dla wszystkich urządzeń EAP
Bezpieczny dostęp do sieci dla gości dzięki uwierzytelnianiu z wykorzystaniem SMS lub poprzez Facebook Wi-Fi
Funkcje limitu prędkości i równoważenia obciążenia pasma zapewniają wydajne i stabilne działanie sieci
Funkcje kontroli dostępu i wykrywania nieautoryzowanych punktów dostępowych pozwalają na ochronę sieci przed zagrożeniami
Platforma centralnego zarządzania

Monitoruj setki urządzeń EAP i zarządzaj nimi z jednej lub z wielu lokalizacji Konfiguruj ustawienia sieci bezprzewodowej i automatycznie aktualizuj je dla wszystkich urządzeń EAP Wgraj plan pomieszczeń i przygotuj wizualizację rozmieszczenia urządzeń, aby rozplanować optymalne wykorzystanie zasobów sieciowych
Korzystaj z możliwości grupowej aktualizacji firmware’ów, aby uprościć zarządzanie siecią Zarządzanie z chmury z dowolnego miejsca i o dowolnej porze

Omada zapewnia dostęp z chmury do platformy centralnego zarządzania. Podróżuj ze swoją siecią bez żadnych ograniczeń.

Usługa Cloud zapewnia pełną kontrolę nad sprzętem Wygodne zarządzanie zdalne Zarządzanie sieciami o rozbudowanej infrastrukturze Monitorowanie stanu urządzeń w czasie rzeczywistym

Sprawdzaj na bieżąco stan każdego z urządzeń EAP, uzyskując informacje o liczbie połączonych klientów i poziomie zużycia danych Wbudowane narzędzia wizualizacji danych umożliwiają szybkie analizowanie statystyk ruchu sieciowego połączonych punktów dostępowych Zbieraj dane dotyczące działania urządzeń EAP i śledź aktywność użytkowników, aby zidentyfikować schematy ruchu sieciowego i zwiększyć wydajność sieci

openoffice

OPENOFFICE

Apache OpenOffice (wcześniej OpenOffice.org) to w pełni darmowy pakiet biurowy, rozpowszechniany na zasadach Open Source. Obok LibreOffice jest to jeden z najpoważniejszych konkurentów Microsoft Office. W skład pakietu wchodzą niezależne aplikacje: procesor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, moduł bazodanowy Base, program graficzny Draw, a także program do tworzenia prezentacji Impress.

PIT GOFIN 2022 - Bezpłatna funkcjonalność w Programie DRUKI Gofin

PIT GOFIN to funkcjonalność Programu DRUKI Gofin - sporządzanie rozliczenia podatku dochodowego wraz z możliwością rocznego rozliczenia podatku dochodowego drogą elektroniczną lub tradycyjną. Nowa funkcjonalność skierowana jest do wszystkich grup podatników tj. przedsiębiorców, pracowników, zleceniobiorców, osób osiągających dochody za granicą. Niezwykle pomocne, bezpłatne narzędzie zostało udostępnione zarówno w wersji niekomercyjnej (bezpłatnej) oraz komercyjnej (płatnej) programu.

zus-platnik

PŁATNIK

Program Płatnik umożliwia płatnikom składek tworzenie, weryfikację i wysyłanie do ZUS dokumentów ubezpieczeniowych. Program jest bezpłatny.
Główne funkcje programu Płatnik
– autoaktualizacja
– synchronizacja i weryfikacja danych z bazą ZUS
– tworzenie dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych
– podpowiedzi podczas wypełniania dokumentów
– import danych z systemów kadrowo-płacowych
– przesyłanie dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS
– automatyczne tworzenie informacji miesięcznych i rocznych dla ubezpieczonego

Podstawa prawna funkcjonowania programu Płatnik Program Płatnik spełnia wymogi ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (tekst jednolity – Dz. U. z 2017 r., poz. 1778 z późn. zm.).

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, imiennych raportów miesięcznych i imiennych raportów miesięcznych korygujących, zgłoszeń płatnika składek, deklaracji rozliczeniowych i deklaracji rozliczeniowych korygujących, zgłoszeń danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, raportów informacyjnych, oświadczeń o zamiarze przekazania raportów informacyjnych oraz innych dokumentów (Dz. U. z 2018 r., poz. 2495).

Bezpieczeństwo
Program został zabezpieczony przed nieuprawnionym pobraniem danych z bazy ZUS. W celu synchronizacji danych wymagany jest bezpieczny podpis elektroniczny uprawnionego użytkownika.

skype

SKYPE

Skype to popularny komunikator głosowy, który pozwala m.in. przeprowadzać rozmowy tekstowe, głosowe i wideo, dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe, wysłać wiadomości SMS oraz faksy. Aplikacja oferuje znakomitą jakość dźwięku oraz wydajne szyfrowanie 256 bitowym algorytmem AES (Advanced Encryption Standard). Skype nie instaluje żadnych komponentów szpiegujących (spyware), jest bezpłatny i pozwala prowadzić rozmowy z innymi użytkownikami sieci Skype bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Płatne są jedynie rozmowy z rozmówcami korzystającymi ze standardowych numerów telefonicznych, ceny jednak są wyjątkowo atrakcyjne. Oprócz możliwości dzwonienia pod numery telefonii konwencjonalnej na całym świecie można również korzystając z usługi SkypeIn założyć sobie wirtualny numer telefoniczny, dzięki któremu to do użytkownika Skype zadzwonić będzie mógł każdy posiadacz zwykłego telefonu (komórkowego bądź stacjonarnego). Dodatkowo przez Skype można wysyłać SMSy, przekierować rozmowę na telefon komórkowy lub skonfigurować osobisty numer internetowy dla znajomych, rodziny i kolegów z pracy, aby mogli dzwonić na Skype ze zwykłych telefonów po stawkach lokalnych.

Wśród naprawdę wielu ciekawych opcji programu dostępna jest usługa wyślij pieniądze umożliwiająca doładowanie konta wskazanej osobie dzięki obsłudze płatności PayPal. Programiści stworzyli poza tym własny kodek dźwiękowy, dodali możliwość importu kontaktów z MSN Hotmail, Yahoo!, GMaila i Outlooka, wprowadzili również funkcję automatycznego zatrzymywania odtwarzanego utworu w programie Winamp podczas odsłuchiwania poczty głosowej (Voice Mail).

Skype można używać na komputerze lub pobrać go na telefon komórkowy, aby pozostawać w kontakcie w podróży. Skype działa na wielu telefonach komórkowych oraz urządzeniach takich jak PlayStation Portable (PSP). Dostępna jest także bogata oferta telefonów WiFi i telefonów bezprzewodowych z wbudowanym Skype.

W najnowszej wersji dodano udostępnianie ekranu, wysyłanie kontaktów, przypomnienia o urodzinach, lepszą jakość połączeń, lepszą jakość wideo oraz funkcje ułatwień dostępu.

Bez tytułu

MKS_VIR

Silniki to serce programu antywirusowego i ochronnego. Nowy mks_vir to prawdziwy, hybrydowy cyberczołg ochronny napędzany stale aktualizowanymi i modernizowanymi silnikami wykrywającymi i neutralizującymi wszystkie rodzaje zagrożeń, zarówno w kontekście globalnym, jak i te wymierzone w polską cyberprzestrzeń.

thunderbird

THUNDERBIRD

Thunderbird to jeden z najpopularniejszych, darmowych klientów poczty oraz przeglądarek grup dyskusyjnych. Cechy charakterystyczne programu to wysoka funkcjonalność i bardzo wygodny interfejs użytkownika oraz wsparcie XUL i kanałów RSS. Program charakteryzuje się możliwością otwierania poczty w kartach – podobnie jak to ma miejsce w przeglądarce internetowej. Dzięki temu użytkownik w prosty i szybki sposób może przeglądać wiele e-maili. Także wyniki wyszukiwań wyświetlane są w osobnej karcie, jeśli więc pracujemy z kilkoma wiadomościami nie zostaną one zamknięte podczas poszukiwania interesującej nas frazy. Kolejna dobra usługa dostępna w Thunderbirdzie to możliwość dobierania dodatków. Pomagają one nie tylko w zmianie wyglądu programu, ale dodają nowe funkcje i rozszerzenia jak kalendarz czy dodatkowy filtr niechcianej poczty. Dodatkami można zarządzać za pomocą menadżera – możemy je wyłączać, aktualizować i usuwać z programu. Ważną usługą jest możliwość archiwizowania danych, aby nie zalegały w folderze Odebrane, ale też nie zostały zupełnie usunięte z pamięci komputera. Thunderbird posiada rozbudowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i phisingiem. Aktualizacje do kolejnych wersji mogą być pobierane automatycznie. Program współpracuje zarówno z Mozilla Firefox jak i innymi samodzielnymi przeglądarkami WWW. Dodatkową zaletą jest szybkość działania aplikacji.

Najważniejsze cechy i funkcje:
Filtr niechcianej poczty
Możliwość zmiany schematu (skórki)
Wyświetlanie ikonek emocji (emotikon) w czytanych wiadomościach
Obsługa kanałów RSS i ATOM
Grupowanie wiadomości
Rozbudowane możliwości wyszukiwania\
Wbudowane sprawdzanie pisowni
Dostosowywane paski narzędzi
Łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń
Bezpieczeństwo

tc

TOTAL COMMANDER

Total Commander – menedżer plików działający w środowisku Microsoft Windows oraz Android, autorstwa szwajcarskiego programisty Christiana Ghislera. Może być używany w zastępstwie systemowego Eksploratora Windows, a nazwą i wyglądem nawiązuje do swojego pierwowzoru ortodoksyjnych menedżerów plików – Norton Commandera.
Podstawowe funkcje
Dwupanelowy interfejs (poziomy lub pionowy)
Dostępna wersja zarówno 32 jak i 64-bitowa
Bezpośredni dostęp do otoczenia sieciowego
Wsparcia dla operacji „przeciągnij-i-upuść” z eksploratorem Windows i pulpitem
Wiersz poleceń z możliwością uruchamiania programów z parametrami
Konfigurowalny pasek przycisków i menu główne
Wbudowana przeglądarka plików (Lister)
Obsługa przesyłania plików poprzez port szeregowy
Widok miniatur na liście plików
Możliwość definiowania własnych kolumn z dodatkowymi informacjami o plikach
Narzędzie wielokrotnej zamiany nazw wielu plików naraz wg zadanych reguł
Wielojęzyczny interfejs
Rozszerzanie funkcjonalności dzięki wtyczkom
Obsługa plików
Zaawansowane kopiowanie, przenoszenie, zmiana nazw i usuwanie całych drzew katalogów
Porównywanie plików wg zawartości
Synchronizacja katalogów (i podkatalogów)
Kodowanie/odkodowywanie plików w formatach UUE, XXE i MIME
Dzielenie i łączenie dużych plików
Wyszukiwanie duplikatów plików
Wyświetlanie i zaznaczanie plików wg wybranego wzorca, rozmiaru, daty czy zawartości
Przywracanie zaznaczenia z poprzedniej operacji
Rozbudowana funkcja wyszukiwania z trybem pełno-tekstowym, w wielu plików na różnych dyskach a nawet w archiwach
Możliwość masowej zmiany nazw plików w 1 kroku
Klient FTP
Wsparcie dla serwerów proxy także z SOCKS4+5
Wsparcie dla FXP czyli przesyłania plików pomiędzy serwerami
Wznawianie przerwanych transferów
Dodawanie plików do listy (poprzez menu kontekstowe)
Pobieranie plików w tle (osobny wątek)
Wsparcie dla FTP na SSL/TLS (wymaga dodatkowych bibliotek openssl)
Obsługa archiwów
Archiwa są obsługiwane jak katalogi
Wbudowana pełna obsługa pkzip, arj, lha, rar, ace i uc2
Wbudowany archiwizer ZIP obsługujący długie nazwy plików
Wbudowana obsługa rozpakowywania ZIP, ARJ, LZH, TAR, GZ,CAB, RAR i ACE
Możliwość obsługi większej liczby formatów dzięki wtyczkom
Tworzenie dużych archiwów w tle (osobny wątek)
Kopiowanie plików bezpośrednio z jednego archiwum do drugiego

vlc

VLC MEDIA PLAYER

VLC jest darmowym i otwartym, wieloplatformowym odtwarzaczem multimedialnym i frameworkiem, który odtwarza większość plików multimedialnych oraz płyty DVD, Audio CD, VCD i różnego rodzaju strumienie. Odtwarza wszystko – pliki, płyty, kamery internetowe, urządzenia i strumienie. Odtwarza większość kodeków bez potrzebnych pakietów – MPEG-2, MPEG-4, H.264, MKV, WebM, WMV, MP3… Działa na wszystkich platformach – Windows, Linux, Mac OS X, Unix, iOS, Android … Całkowicie darmowy – bez oprogramowania szpiegującego, bez reklam i bez śledzenia użytkownika.

Virtualbox

VirtualBox Oracle VM

Oracle VM VirtualBox to profesjonalne i obecnie najpopularniejsze narzędzie do obsługi maszyn wirtualnych.
Oprogramowanie jest dostępne na licencji GPL i rozwijane przez społeczność. Korzystając z VirtualBox możemy stworzyć na swoim komputerze wirtualny system operacyjny, który może służyć jako środowisko do pracy lub narzędzie do testowania oprogramowania i innych elementów systemu operacyjnego. W programie możemy emulować różne wersje wirtualnych systemów – w tym między innymi DOS, Windows (95, 98, NT, 2000, XP, Server 2003, Vista, 7,8,8.1 i 10), a także Linux, OpenBSD, Solaris, Netware czy FreeBSD.

Na szczególną uwagę zasługuje wbudowany kreator konfiguracyjny, za pomocą którego w prosty i wygodny sposób stworzymy dowolny, wirtualny system operacyjny. Podczas tworzenia takiej maszyny, użytkownik ustala nazwę i rodzaj systemu, ilość pamięci RAM oraz pojemność wirtualnego dysku twardego (opcjonalnie).

Natomiast w ustawieniach programu można ręcznie dostosować pozostałe opcje i funkcje, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wirtualnego systemu. Warto tu wymienić m.in.: ustawienie ilości rdzeni procesora, włączenie/wyłączenie akceleracji sprzętowej GPU, włączenie/wyłączenie złącza USB, a nawet dostosowanie obrazu wideo i pozostałych ustawień związanych z dźwiękiem i połączeniem sieciowym.

VirtualBox 7.0.6 Oracle VM VirtualBox Extension Pack
All supported platforms

logo_wapro_erp

WAPRO ERP by Asseco

wapro erp to oprogramowanie dla biznesu, które będzie rozwijać się i rosnąć wraz z Twoją firmą.
Dzięki digitalizacji zarządzania przedsiębiorstwem możesz zaoszczędzić czas i zwiększyć efektywność działania. Aplikacje WAPRO ERP można zastosować w każdej branży. W zależności od Twoich potrzeb możesz skonfigurować system składający się z jednej lub większej liczby aplikacji.
WAPRO ERP by Asseco to nowoczesny, zintegrowany system ERP złożony ze ściśle współpracujących ze sobą programów. Stanowi systematycznie powiększający się ekosystem ERP. System WAPRO ERP wspiera rozwój polskich firm, zwiększa ich konkurencyjności i efektywność działania.
Linie produktowe systemów WAPRO ERP różniące się między sobą liczbą modułów i funkcjonalnością pozwalają na obsługę firm różnej wielkości i o zróżnicowanych potrzebach.

Programy WAPRO ERP
- wapro mag (Sprzedaż i magazyn Program do obsługi magazynu i sprzedaży - aktualny, wydajny i nowoczesny)
- wapro fakturka (Fakturowanie Prosty, przejrzysty i wygodny program do wystawiania faktur)
- wapro jpk (Jednolity Plik Kontrolny Tworzenie i wysyłka Jednolitego Pliku Kontrolnego z systemu WAPRO ERP)
- wapro best (Środki trwałe System do zarządzania majątkiem trwałym dla małych i średnich firm)
- wapro fakir (Finanse i księgowość Nowoczesny program finansowo – księgowy dla małych i średnich firm)
- wapro kaper (Księga podatkowa Kompletny system do prowadzenia księgowości małej firmy)
- wapro gang (Kadry i płace Zintegrowany, nowoczesny program kadrowo-płacowy)

winamp

WINAMP

Winamp to już nierozwijany, ale w dalszym ciągu niezwykle popularny odtwarzacz plików audio i wideo. Aplikacja posiada szereg przydatnych funkcji, wśród których znajdziemy m. in. możliwość zgrywania płyt Audio CD do wielu formatów (aacPlus, AAC, WMA, MP3), opcję nagrywania płyt CD (maksymalna prędkość nagrywania w wersji darmowej to 2x), odtwarzania radia internetowego i stacji telewizyjnych oraz od pewnego czasu również formatu Flash. Winamp oferuje ponadto możliwość wyszukiwania tekstów piosenek, informacji o artystach, kupowania biletów na koncerty, pobierania muzyki, importowania biblioteki z programu iTunes, zarządzania dodatkami (tzw. add-ons), zdalnego odtwarzania muzyki i wideo, tworzenia dynamicznie generowanych playlist na podstawie preferencji muzycznych, współdzielenia muzyki i znacznie więcej. Od wersji 5.5 autorzy przebudowali całkowicie interfejs aplikacji, dodali obsługę formatu Flash, możliwość synchronizacji z wieloma urządzeniami w tym iPod, zaimplementowali narzędzie Winamp Toolbar pozwalające na przejęcie kontroli nad odtwarzaczem z poziomu przeglądarki internetowej i dodali wsparcie dla Windows 7. W przypadku gdy liczba opcji oferowanych przez Winampa przerastałaby nasze potrzeby, powstała specjalna wersja Lite bazująca na silniku najnowszej wersji odtwarzacz 5.5.

windows10

WINDOWS 10

System Windows 10 Professional to gwarancja sukcesu. Zapewnia szybsze uruchamianie, rozszerzone menu Start oraz nowe lepsze sposoby realizacji zadań na wielu urządzeniach.Innowacyjne funkcje Windows 10 Professional , w tym nowa przeglądarka zaprojektowana do działania online oraz Cortana — osobista asystentka, z pewnością sprawią, ze nowy Windows 10 Professional ułatwi wykonanie wielu zadań.
Najlepszy jak dotąd system Windows
System Windows 10 zaprojektowano do przenoszenia bez żadnych problemów z jednego urządzenia na inne. Jest szybki i czuły. Użytkownik uzyskuje nawet bezpłatną pomoc w formie rozmowy lub telefonicznie od prawdziwego człowieka. Dzięki systemowi Windows 10 łatwiej niż kiedykolwiek zrealizujesz wielkie zadania.

On po prostu działa
System Windows 10 łączy w sobie te systemy Windows, które już znasz, dodając znakomite ulepszenia, które pokochasz. Technologie takie jak InstantGo1 pozwalają szybko uruchamiać system i przywracać go. System Windows 10 ma także więcej niż kiedykolwiek wbudowanych funkcji zabezpieczeń, które pomagają chronić przed złośliwym oprogramowaniem.

Wielozadaniowość
Wielozadaniowość jako proces główny ze zdolnością do szybkiego przerzucenia na ekranie czterech elementów jednocześnie. Na ekranie jest coraz ciaśniej? Twórz wirtualne pulpity, by uzyskać więcej przestrzeni i pracować właśnie z tymi elementami, których potrzebujesz. Ponadto wszystkie powiadomienia i najważniejsze ustawienia są gromadzone na jednym, łatwym do dosięgnięcia ekranie.

Microsoft Edge
Jest to całkowicie nowa przeglądarka, zaprojektowana, aby ułatwić pracę w sieci. Wpisuj odręcznie lub używaj klawiatury bezpośrednio na stronach internetowych, dzieląc się swoimi adjustacjami z innymi osobami. Polubisz widok do czytania bez elementów odwracających uwagę. Dostępny jest również ulepszony pasek adresu, pomagający szybciej realizować wyszukiwanie.

Continuum
Najlepszym ekranem jest zawsze ten, na którym się znajdujesz, ponieważ system Windows 10 optymalizuje doświadczenie dla Twoich działań i urządzenia. Funkcje ekranowe przystosowują się do łatwego nawigowania, a aplikacje skalują się płynnie od najmniejszych do największych wyświetlaczy.

Niepowtarzalnie Twój
Urządzenie pracujące pod kontrolą systemu Windows 10 rozpoznaje użytkownika i zatwierdza jego obecność na rzeczywiście osobiste sposoby. Dzięki Windows Hello urządzenie włączy się i pozdrowi, używając imienia rozpoznanego użytkownika, płynnie przeprowadzi przez logowanie i uwolni od konieczności pamiętania lub wpisywania hasła.

Gry i Xbox
Graj w gry z konsoli Xbox One na komputerze osobistym, laptopie lub tablecie obsługiwanym przez system Windows 10. Wykorzystuj funkcję Game DVR do rejestrowania największych heroicznych ruchów i przesyłaj je błyskawicznie do swoich przyjaciół, bez opuszczania gry.

xnview

XNVIEW

XnView to ciesząca się dużą popularnością, bezpłatna do zastosowań domowych przeglądarka graficzna, stanowiąca doskonałą alternatywę dla takich aplikacji jak ACDSee i IrfanView. Program wyposażony został w konfigurowalny menedżer plików, pozwalający łatwo dostosowywać sposób wyświetlania przeglądanych plików graficznych. Użytkownik może zdecydować jakie informacje wyświetlane będą wraz z obrazem, a także jego rozmiarze. Przeglądarka oferuje podgląd ponad 500 najpopularniejszych formatów graficznych, pozwalając także na ich konwersję do jednego z 70 formatów z zastosowaniem różnorodnych filtrów (rozmycie, średnia, uwypuklenie…) i efektów (soczewka, fale…). Wśród możliwości programu znajdziemy operacje autoprzycinania, bezstratnego odwracania obrazów w formacie JPEG, nakładania tekstu i znaku wodnego, zmiana rozmiaru obrazu i obszaru roboczego, wyostrzanie oraz wiele, wiele więcej. Co istotne, aplikacja pozwala na automatyczną edycję i konwersję wielu plików z kolejki.

Aplikacje użytkowe

s_illu_merge-multiple-pdfs

Łączenie plików PDF w jeden dokument

Łączenie plików PDF w jeden dokument Narzędzie online Adobe Acrobat pozwala na proste i szybkie scalanie plików PDF w jeden dokument. Wystarczy dodać pliki i wybrać opcję scalania — to wszystko.

Scalanie plików PDF - prostsza praca Scalanie plików PDF w jeden plik pozwala na ich łatwiejsze przechowywanie i przeglądanie. Po połączeniu plików PDF zaloguj się, aby uporządkować poszczególne strony albo udostępnić scalony dokument.

Najlepsze narzędzie - łączenie plików PDF online Firma Adobe opracowała format plików PDF i oferuje wysokiej jakości narzędzie, które zapewnia łączenie plików PDF oraz płynność pracy z dowolnego miejsca.

Łączenie plików PDF w jeden dokument Wykonaj następujące proste kroki i połącz pliki PDF w jeden dokument:

Kliknij przycisk Wybierz plik na górze strony lub przeciągnij go i upuść w oznaczonym polu.
Wybierz pliki do scalenia za pomocą narzędzia Acrobat i złącz je w jeden PDF.
W razie potrzeby zmień kolejność plików.
Kliknij opcję Scal pliki.
Pobierz scalony plik PDF lub zaloguj się, aby uporządkować poszczególne strony albo udostępnić złączony PDF.

Inne

modlitewnik

Modlitewnik

Plik html z tym co niezbędne.
Modlitwy codziennie, litanie, pieśni.

Relax

steam

STEAM®

Steam to platforma internetowa, która pozwala na kupowanie i ściąganie gier komputerowych, a także udostępnia szeroką paletę usług od ochrony antypirackiej, po szybkie aktualizacje i wsparcie społeczności. Steam oferuje graczom możliwość kontaktu ze sobą, wymiany doświadczeń czy wspólnej gry. Użytkownik może dodawać do swojego profilu znajomych, rozmawiać na czatach itp. Za pomocą panelu preferencji można wprowadzić zmiany w ustawieniach konta, interfejsie, regionie, z którego pobierane będą materiały czy obsłudze mikrofonu i głośników.

settlers

The Settlers Online

The Settlers Online to darmowa, internetowa wersja oparta na przeglądarce, inspirowana The Settlers. Wersja beta gry została wydana w Niemczech, Rosji i Ameryce Północnej 22 października 2010 r., A ostateczna wersja została wydana na całym świecie 19 września 2011 r.

Gra wideo

Data wydania: 21 października 2010
Producent: Blue Byte Software
Wydawca: Ubisoft
Nominacje: Nagroda Brytyjskiej Akademii Gier
Wideo: Najlepsza gra przeglądarkowa
Gatunku: Gra strategiczna, Komputerowa gra strategiczna, Free-to-play, Simulation, Strategy
Platformy: Przeglądarka internetowa, Microsoft Windows, System Software 5
minecraft

Minecraft

Minecraft – komputerowa gra survivalowa o otwartym świecie stworzona przez Markusa Perssona i rozwijana przez Mojang Studios. Minecraft pozwala graczom na budowanie i niszczenie obiektów położonych w losowo generowanym świecie gry. Gracz może atakować napotkane istoty, zbierać surowce czy wytwarzać przedmioty.

Gra komputerowa

Radia

Słuchaj RMF ON online! RMF ON to serwis internetowy Grupy RMF FM przez który udostępniony jest streaming stacji radiowych i kanałów tematycznych.

Radio internetowe – znajdź muzykę dla siebie. Słuchaj online za free. Radio RMF FM, RMF 24, radio RMF Maxxx, radio RMF Classic, pop, dance, polskie przeboje.

Słuchaj najpopularniejszych stacji radiowych za darmo. Do prania jest plik [radia] w formacie .m38u który możesz otworzyć za pomocą jednego z programów (AIMP, foobar2000) który jest do pobrania w moim serwisie.

Lista:

  • RMF FM
  • RMF Maxxx
  • Radio Maryja
  • Plus
  • Polskie Radio Program 1
  • Polskie Radio Program 2
  • Polskie Radio Program 3
  • Radio Lublin
  • Radio Freee
  • Akademickie Radio Centrum UMCS

Plik jest czasami aktualizowany o nowe stacje.

Wykaz zawiera linki do strumieni umożliwiających słuchanie polskich rozgłośni FM poprzez Internet, a także odnośniki do stron internetowych poszczególnych nadawców.

Zauważyłeś błąd? Znasz link, którego nie ma jeszcze w naszym wykazie? Napisz: piotrgiza@e-tronix.pl