Tronix Piotr Giza

Monitoring, kamery

Monitoring, Kamery

Monitoring, Kamery, Elektroniczne zabezpieczenie mienia, Dozór, Telewizja Przemysłowa, Monitoring CCTV, Systemy ochrony

Pierwotnym i do dzisiaj głównym przeznaczeniem instalacji telewizji przemysłowej jest podniesienie bezpieczeństwa

Systemy wizyjne montowane w bankach, sklepach, urzędach pocztowych, czy innych mniejszych budynkach dostępnych publicznie mogą pomóc w rozpoznaniu twarzy, a tym samym tożsamości osób próbujących okraść te instytucje lub osoby znajdujące się w obszarze objętym monitoringiem tych miejsc. Obecnie coraz częściej są one wykorzystywane do celów prywatnych. Kamery rejestrujące obraz możemy spotkać w małych sklepach, kioskach, domach jednorodzinnych, a nawet mieszkaniach, polach, działkach.

Widoczne elementy monitoringu często działają odstraszająco.

Złodzieje czy wandale niechętnie dokonują czynów karalnych mając świadomość, że są nagrywani. W przeciwnym wypadku – zainstalowany monitoring dostarcza dowodów, które mogą być kluczowe w znalezieniu poszczególnych osób i ich ukaraniu. Nagrania z monitoringu mogą też posłużyć do dokładnego odtworzenia przebiegu nieporządanych zdarzeń. Widok na żywo po prostu pomaga bez ruszania się z miejsca sprawdzić co się dzieje w miejscu monitorowanym w danej chwili więc jak widać Instalacje CCTV pomagają chronić miejsca i życie ludzkie, ale także upraszczają życie.

Rodzaje monitoringu

Monitoring IP jest idealnym wyborem jako monitoring do domu i wszędzie tam, gdzie od systemu wizyjnego, wymaga się rejestrowania bardzo szczegółowego obrazu. Unikalną zaletą tej technologii jest możliwość pracy kamer IP, w środowisku sieci LAN. Podłączenie kamer realizowane jest przez przewód sieciowy UTP, zakończony wtykiem RJ-45. CCTV IP sprawdza się zarówno do obsługi małych oraz dużych i rozproszonych obiektów. Pozwala na podgląd obrazu i konfigurację kamery przez przeglądarki www z dowolnego miejsca za pośrednictwem Internetu. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Mają wtedy możliwość stałego monitoringu, np. domu prywatnego, z każdego dowolnego miejsca. Podgląd może odbywać się przewodowo lub zdalnie, za pomocą urządzeń takich jak laptop czy telefon.

Monitoring analogowy, Monitoring analogowy HD-CVI, Monitoring AHD, Monitoring HD-TVI Tego rodzaju systemy posiadają najczęściej charakterystyczne i okablowanie, które jest niezbędne do prawidłowego przesyłania obrazu do rejestratora. Nagrywany obraz może być zapisany w pamięci wewnętrznej urządzenia bądź na podłączonych do niego dyskach. Monitoring analogowy przeszedł sporą drogę od samego początku i cały sprzęt zmienił się bardzo od pierwotnej wersji. Aktualnie kamery telewizji przemysłowej (np. Samusung) działają w bardzo wysokiej rozdzielczości 1000TVL i porównując ich obraz z kamerami wcześniejszymi zauważymy bardzo duży skok jakości. Jednak w tak zwanym międzyczasie pojawił się monitoring cyfrowy, który zmienił oblicze jakości telewizji przemysłowej. Chociaż może nie od razu. Przez co przez bardzo długi czas system analogowy był tą tańszą i bardziej dostępną stroną technologii. Systemy cyfrowe oferowały jakości rzędu FullHD, kiedy analogowy system nadal był w rozdzielczości D1 lub 960H. Jednak zauważmy coś co nie tak dawno pojawiło się na rynku. Na rynku pojawiły się różne systemy wywodzące się z systemu analogowego. Analog-High-Definition (AHD), HDCVI lub HDTVI – wszystkie te systemy pozwalają na obserwację terenu przynajmniej w jakości HD. W bardzo duży uproszczeniu wcześniej wymienione systemy opierają się na takim samym sposobie działania jak monitoring analogowy. I warto też zauważyć, że są równie łatwe do podłączenia oraz może wykorzystywać też poprowadzone już przewody.

Polecane marki

Serwery czasu w Polsce:

ntp1.tp.pl80.50.231.2262a01:1102:0:b::21atomowy zegar cezowy 5071A TP S.A.Orange Polska S.A. 
ntp2.tp.pl212.160.106.2262a01:1100:3::21atomowy zegar cezowy 5071A TP S.A.Orange Polska S.A.